Kurumsal > Hakkımızda > 

Hakkımızda

1991 yılında Aliağa’da kurulup faaliyetlerine başlayan  “Sök Denizcilik ve Ticaret Limited” Türkiye’nin sayılı gemi söküm firmalarından biridir.  Şirketimiz çeyrek asırda kazandığı bilgi ve deneyimi birleştirerek sadece  rakiplerini geride bırakıp yükselmemiş,  aynı zamanda lokal endüstriyi de güvenli gemi söküm konusunda yönlendiren bir konuma gelmiştir.

Gemi söküm tesisimiz 100 metrelik kıyı şeridiyle toplamda 40.050 metrekarelik bir alana sahiptir. Tesis ana ekipmanı 2 adet 110Ton kapasiteli paletli vinç, 1 adet 75Ton kapasiteli paletli vinç, 1 adet 20Ton kapasiteli saha vinci, her biri 145kN kapasiteli 2 adet ekskavatör, 3 adet saha yükleme vinci ve her biri 600Ton kapasiteli 4 adet çeki vincinden oluşmaktadır. Güçlü ekipman ve deneyimli iş gücümüz sayesinde senelik 72.000Ton üretim kapasitesine ulaşabilmekteyiz.

 

Projelerin her aşamasında detaylara gösterdiğimiz yüksek hassasiyet, dünyanın sayılı armatör firmalarından bazılarının ( BOLUDA LINES, SUBSEA 7, MSC SHIPPING, HOEGH AUTOLINERS, ITALIAN STATE FERRY LINES AND ALLIANCA LINES ) gemi söküm ihtiyaçlari konusunda şirketimizi çözüm ortağı olarak seçmesini sağlamıştır. Ayrıca SÖK DENİZCİLİK sökümünü başarı ile tamamladığı İngiliz Donanmasin'dan emekliye ayrılmış fırkateyn projesi ile İngiltere Çevre Ajansin'dan da onay sahibidir. Bunlara ek olarak, 2014 yılı sonunda söküm sahamıza gelen ATWOOD SOUTHERN CROSS isimli petrol platformu ile tanınmış iş performans listemize OFFSHORE bölümünü de eklemiş bulunuyoruz.